CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Light source not interchangeable
Parallel connection
Protection class III
RoHS
UV-resistant
Product number:
S86008
LD S?-?? Flex.LED Strip,24V,UWW-WW
Product information "LD S?-?? Flex.LED Strip,24V,UWW-WW"
- Flexible LED Stripe sealed in UV-, chlorine-,
- salt water- and solvent resistant white PVC
- for indoor- and outdoor use, IP68
- Cuttable every 83.33 mm / 12 LEDs
- Amount of LEDs per metre: 144
- LED pitch: 6.94 mm
- Beam angle: 120°
- CRI: >80
- Light flux per meter: 265 lm
- Voltage: 24 V DC
- Power per metre: 12 W
- Lifetime L70: >= 36.000 h
- WxH in mm: 11.5 x 21
- Temperature range: -20 to +45°C
- Processing temperature: +10 to +45°C
- Maximum length per connection: 8 metres
- bending radius: 60 mm horizontally
Technical Data
| BAR code: | 4012094860084 |
|---|---|
| Width: | 11 mm |
| Height: | 21 mm |
| Unit Code: | meter |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per LED (lm): | 1,84 lm |
| Temperature range: | -20 - 45 |
| LEDs per meter: | 144 |
| Cutting length in mm: | 83,33 mm |
| Power W/m: | 12 |
| Lumen per meter: | 265 |
| Lumen per watt: | 22,08 |
| IP protection rating: | 68 |
| CRI: | 80 |
| Led color code: | ca. 2200-3500K tunable white |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Re skus: | 68314,68316,68317,68318 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| L70: | 36000 |
| Ecodesign: | containing product |
Login
No reviews found. Share your insights with others.