CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Independent converter
Interseroh
Low voltage correction
Parallel connection
Power factor correction
Protection class I
REACH
RoHS
Short circuit protection
UV-resistant
Product number:
85455
LED-Netzgerät 24V 199,2W IP67
Product information "LED-Netzgerät 24V 199,2W IP67"
- rutec LED power supply, constant voltage
- for indoor and outdoor use
- Built-in active power factor correction (active PFC)
- Protection class I, SELV, CE, REACH, RoHS
- Protection against short circuit, overload and overtemperature
- Primary and secondary sided 1 input and output line
- Housing: aluminum
- Input voltage: 100-240V AC
- Power: 199.2 watt
- output current: 8,3A
- output voltage: 24 Volt
- LxWxH in mm: 230 x 80,5 x 34
- temperature range: -30 to +50°C
- not dimmable on primary side
Technical Data
| BAR code: | 4012094854557 |
|---|---|
| Width: | 80 mm |
| Height: | 34 mm |
| Length: | 230 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 8300 mA |
| Temperature range: | -30 - 50 |
| IP protection rating: | 67 |
| Power: | 199,2 W |
| Catalog color code: | aluminium |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 100-240 |
| Output voltage: | 24 |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Toleranz: | 5 |
| Wirkungsgrad Vollast: | 93 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | seperate control gear |
| Psb: | 0,00 |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.