CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Independent converter
Interseroh
Low voltage correction
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class II
REACH
RoHS
Short circuit protection
Suitable for furniture installations
Product number:
85468
LED-Netzgerät 12V 36W IP20
Product information "LED-Netzgerät 12V 36W IP20"
- rutec LED power supply, constant voltage
- For indoor use, IP20
- with screw terminal and strain relief
- CE, REACH, RoHS, MM, SELV
- Protection against short circuit, over current and over temperature
- Cable cross-section connection terminals: 0.5 - 1.5 sq mm
- Housing: plastic
- Input voltage: 100-240 V AC
- Power: 36 W
- Output current: 3.0 A
- Output voltage: 12 V DC
- LxWxH in mm: 96 x 44.5 x 30
- Temperature range: -20 to +40°C
- Not dimmable on primary side
Technical Data
| BAR code: | 4012094084688 |
|---|---|
| Width: | 44 mm |
| Height: | 30 mm |
| Length: | 96 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 3000 mA |
| Temperature range: | -20 - 40 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 36 W |
| Catalog color code: | blau |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 100-240 |
| Output voltage: | 12 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Toleranz: | 5 |
| Wirkungsgrad Vollast: | 83 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | seperate control gear |
| Psb: | 0,00 |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.