CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Independent converter
Only suitable for indoor installations
Power factor correction
Protection class II
REACH
RoHS
Short circuit protection
Product number:
85975
LED Konverter 350mA 10,5W-16,8W
Product information "LED Konverter 350mA 10,5W-16,8W"
- rutec LED constant current converters dimmable
- for indoor use
- IP64
- Built-in active power factor correction (active PFC)
- Protection Class 2, CE, RoHS, REACH
- Protection against short-circuit and overload
- Primary and secondary-sided 1 supply and feed line
- dimmable with phase cut dimmers
- housing: plastic
- input voltage: 230V AC
- output current: 350mA
- power: 10.5 - 16.8 watts
- depending on the electronics of the phase dimmer, the dimming range may be limited in the
- upper and/or lower dimming range (threshold values can be taken from the dimming electronics
- used).
Technical Data
| BAR code: | 4012094859750 |
|---|---|
| Width: | 54 mm |
| Height: | 32 mm |
| Length: | 85 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 350 mA |
| Temperature range: | -20 - 40 |
| IP protection rating: | 64 |
| Power: | 10,5-16,8 W |
| Catalog color code: | blau |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 230 |
| Output voltage: | 30-48 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Toleranz: | 6 |
| Re skus: | 42141 |
| Leerlauf: | not suitable for no load application |
| Wirkungsgrad Vollast: | 80 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | seperate control gear |
| Psb: | 0,00 |
| Pno: | >0,5 |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.