CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Light source not interchangeable
Parallel connection
Protection class III
REACH
RoHS
UV-resistant
Product number:
S76965
LD S?-?? Flex.LEDStrip,24V,WW
Product information "LD S?-?? Flex.LEDStrip,24V,WW"
- Flexible LED-Strip sealed in UV, chlorine, salt water
- and solvent-resistant white silicone
- for indoor- and outdoor use, IP67
- cuttable every 20.83 mm or 3 LED
- number of LED per metre: 144
- LED pitch: 6.94 mm
- beam Angle: 120°
- CRI: > 80
- luminous flux per meter: 695 lm
- power per meter: 9 W
- lifespan L70B50: >= 36.000 h
- WxH in mm: 10 x 10
- Temperature range: -40 bis +60°C
- Processing temperature: +10 bis +60°C
- Maximum length per connection: 7.5 metres
- vertical bending radius: 50 mm
- This product contains a light source of energy efficiency class E
Technical Data
| BAR code: | 4251835769655 |
|---|---|
| Width: | 10 mm |
| Height: | 10 mm |
| Unit Code: | meter |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per LED (lm): | 4,83 lm |
| Temperature range: | 40 - 60 |
| LEDs per meter: | 144 |
| Cutting length in mm: | 20,83 mm |
| Power W/m: | 9 |
| Lumen per meter: | 695 |
| Lumen per watt: | 77,22 |
| IP protection rating: | 67 |
| CRI: | 80 |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | ca. 3000K warmweiß |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| LebensdauerL70B50: | 36000 |
| Ecodesign: | containing product |
| Psb: | 0,00 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.