CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Independent converter
Low voltage correction
Only suitable for indoor installations
Protection class II
RoHS
Short circuit protection
Product number:
85459
LD LED Netzgerät 24V 12W IP64
Product information "LD LED Netzgerät 24V 12W IP64"
- rutec LED 12V and 24V DC power supplies
- for indoor and outdoor use
- IP64
- Protection Class 2, CE, RoHS, REACH
- Protection against short-circuit, overload and overtemperature
- No minimum load necessary
- not suitable for PWM dimming
- Primary and secondary-sided 1 supply and feed line
Technical Data
| BAR code: | 4012094854595 |
|---|---|
| Width: | 50 mm |
| Height: | 27 mm |
| Length: | 65 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Temperature range: | -20 - 50 |
| IP protection rating: | 64 |
| Power: | 12 W |
| Catalog color code: | weiss |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 100-240 |
| Output voltage: | 24 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Toleranz: | 10 |
| Effizienz: | 75 |
| Re skus: | 88458 |
| Leerlauf: | not suitable for no load application |
| Wirkungsgrad Vollast: | 75 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | seperate control gear |
| Pno: | 0,58 |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.