CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
REACH
RoHS
Product number:
84579
LD Flexible LED Leiste,Innen RGBW-3000K
Product information "LD Flexible LED Leiste,Innen RGBW-3000K"
- flexible LED Strip with self adhesive backside,
- for indoor use, IP20
- Each individual LED separately programmable
- and individually controllable
- Can be seperated every 16.67 mm or 1 LED
- Number of LEDs: 300
- IC type: SK6812RGBX
- LED pitch: 16.67 mm
- beam angle: 120°
- CRI: >80
- Lumen per meter: 515 lm
- Voltage: 5 V DC
- Power per meter: 13.68 W
- Lifetime L70: >= 60.000 h
- energy efficiency class: G
- LxWxH in mm: 5.000 x 10 x 2.1
- Maximum length per connection: 5 meter. New connectors for greater length.
- Delivery contents: 5 meter reel with 300 mm connecting cable
Technical Data
| BAR code: | 4012094845791 |
|---|---|
| Width: | 10 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per fixture (lm): | 2575 lm |
| Lumen per LED (lm): | 8,58 lm |
| Current: | 13680 mA |
| Temperature range: | -20 - 65 |
| LEDs per meter: | 60 |
| Cutting length in mm: | 16,67 mm |
| Power W/m: | 13,68 |
| Lumen per meter: | 515 |
| Lumen per watt: | 37,65 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 68,4 W |
| Energy efficiency class: | EEK-Label_G |
| CRI: | 80 |
| Led color code: | RGB+WW 3000K |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 5 V |
| Anzahl led: | 300 |
| L70: | 60000 |
| LebensdauerL70B50: | 32000 |
| Ecodesign: | light source |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.