CE
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Very light - profile necessary
Product number:
86529
LD Flex.LED LeisteInnen 4000-2300K
€70.00
Product information "LD Flex.LED LeisteInnen 4000-2300K"
- with self-adhesive back,
- for indoor use
- cuttable every 10,0 cm / 12 LEDs
- Amount of LEDs: 600
- LED spacing: 8,3 mm
- Beamangle: 120°
- CRI: > 80
- Light flux per metre: 1561,2 lm
- Load per meter: 19,2 W
- Energyefficiency class: A
- LxWxH in mm: 5.000 x 10 x 2,5
- Easy installation due to solder-free connectors
- Maximum length per connection: 5 metres. Feed in anew for longer lengths
- Scope of delivery: 5 metre roll, 5 x in-feeder,1 x direct connector
Technical Data
| BAR code: | 4012094865294 |
|---|---|
| Width: | 10 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per fixture (lm): | 7805 lm |
| Lumen per LED (lm): | 13,01 lm |
| Current: | 4000 mA |
| Temperature range: | -20 - 40 |
| LEDs per meter: | 120 |
| Cutting length in mm: | 100 mm |
| Lumen per meter: | 1561 |
| Lumen per watt: | 81,3 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 96 W |
| CRI: | 80 |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | 2300-4000K tunable white |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 600 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| L70: | 35000 |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.