CE
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Product number:
86522
LD Flex. LED Leiste,Innen,RGBWW 3000K
Product information "LD Flex. LED Leiste,Innen,RGBWW 3000K"
- Vardaflex RGBW (one Chip)
- Flexible LED strip fitted with RGBW chips (4 colours in one chip)
- with self-adhesive back for indoor use
- 19.2W, 60 LED, 900 lm (RGBW) per metre
- Cuttable every 10 cm or 6 LEDs
- LED spacing: 16,7 mm
- Easy installation due to solder-free connectors
- Maximum length per connection: 10 metres Feed in
- anew for longer lengths
- Note: Do not operate strip without additional heat sink
- and adequate ventilation.
- Scope of delivery: 5 metre roll, 5 x in-feed connectors, 1x Direct Connector
Technical Data
| BAR code: | 4012094865225 |
|---|---|
| Width: | 10 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per fixture (lm): | 4230 lm |
| Lumen per LED (lm): | 14,10 lm |
| Current: | 4000 mA |
| Temperature range: | -20 - 40 |
| LEDs per meter: | 60 |
| Cutting length in mm: | 100 mm |
| Power W/m: | 19,2 |
| Lumen per meter: | 846 |
| Lumen per watt: | 44,06 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 96 W |
| CRI: | 80 |
| Led color code: | RGBW 3000K |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 300 |
| Re skus: | 68405,68415,68490,68897,68898,80462,80479,85453 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| L70: | 35000 |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.