CE
RoHS
Product number:
61477
LD Aluprofil Flach 18/10 asymmetric
Product information "LD Aluprofil Flach 18/10 asymmetric"
- Aluminium profile with bevelled mounting surface for the LED Strip
- internal size for strips up to a width of 8.3 mm
- for indoor use
- Material: aluminium anodised
- LxWxH in mm: 2.000 x 18 x 10
- Delivery notice: Delivery without cover, end caps
- and mounting clamps - please order them separately
Technical Data
| BAR code: | 4012094614779 |
|---|---|
| Width: | 18 mm |
| Height: | 10 mm |
| Length: | 2000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Temperature range: | to 70 |
| Catalog color code: | aluminium |
| Leuchte: | without |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Re skus: | 68441,68476,68478,68756,68757,68758,68759,68891,68892 |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.