CE
Only suitable for indoor installations
RoHS
Product number:
65378-V2
LD Aluprofil 8/9
Product information "LD Aluprofil 8/9"
- Aluminium profile, extremely small
- internal size for strips up to a width of 5 mm
- for indoor use
- Material: aluminium anodised
- LxWxH in mm: 3.000 x 7.8 x 9
- Delivery notice: Delivery without cover, end caps
- and mounting clamps - please order them separately
Technical Data
| BAR code: | 4012094643786 |
|---|---|
| Width: | 7 mm |
| Height: | 9 mm |
| Length: | 3000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| IP protection rating: | 20 |
| Catalog color code: | aluminium |
| Leuchte: | without |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.