CE
Only suitable for indoor installations
Protection class II
RoHS
Product number:
88477
LCD RGB DMXTouchscreen Aufbau
Product information "LCD RGB DMXTouchscreen Aufbau"
- LCD DMX touchscreen
- LCD touch controller for control of single-colour, select, RGB, RGBW,
- RGBW+WW or single-colour LED applications via DMX 512-A.
- housing: metal
- replaceable removable frames black, brushed iron (please order
- separately) - also avaible in any RAL colour as a special order.
- Graphic display (24 bit colour depth, resolution 670x480)
- Touch panel operation
- Simple wall mounting in standard flush-mounted box
- 4 independent zones
- 1-6 programm buttons per zone
- simple, rapid colour selection via RGB colour spectrum or via DMX value
- adjustable sequence time
- 1-10 colours can be saved by a programm button
- zones and programm buttons can be individually labelled
- RDM function for administration of RTM devisec - linking of se-
- veral touch controllers for controlling different locations from
- one room
- individually setting facilities on touch controller (e.g activate/de-
- activate buttons or symbols)
- SECONDLIFE ITEM -heavily discounted- only while stocks last!
Technical Data
| BAR code: | 4012094884776 |
|---|---|
| Width: | 110 mm |
| Height: | 22 mm |
| Length: | 150 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | SL |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| IP protection rating: | 20 |
| Catalog color code: | weiss |
| Leuchte: | without |
| Gehaeuse code: | Edelstahl |
| Re skus: | 80290,89990 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.