CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Product number:
86577
Flexible LED Leiste,Innen,RGB 24V
Product information "Flexible LED Leiste,Innen,RGB 24V"
- flexible LED Strip with self adhesive backside,
- for indoor use.
- Can be seperated every 100 mm or 6 LEDs
- Number of LEDs: 300
- LED pitch: 16,67 mm
- beam angle: 120°
- CRI: -
- Lumen per meter: 440 lm
- Voltage: 24V DC
- Power per meter: 14,4 W
- Lifetime L70B50: >= 69,000 h
- LxWxH in mm: 5,000 x 10 x 2.2
- Easy installation with solderless connector (optional)
- Maximum length per connection: 10 meter. New connectors for greater length.
- Delivery contents: 5 meter roll, 5 power supply connector profi,
- 1 direct connector profi
Technical Data
| BAR code: | 4012094865775 |
|---|---|
| Width: | 10 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per fixture (lm): | 2200 lm |
| Lumen per LED (lm): | 7,33 lm |
| Current: | 3000 mA |
| Temperature range: | -20 - 45 |
| LEDs per meter: | 60 |
| Cutting length in mm: | 100 mm |
| Power W/m: | 14,4 |
| Lumen per meter: | 440 |
| Lumen per watt: | 30,56 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 72 W |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | RGB |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 300 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Re skus: | 68405,68415,68490,68897,68898 |
| L70: | 36000 |
| LebensdauerL70B50: | 69000 |
| Ecodesign: | light source |
| Psb: | 0,00 |
| Service life L90B10: | 35000 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.