CE
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Very light - profile necessary
Product number:
82443
Flexi. LED Leiste,24V,Innen,2700K
Product information "Flexi. LED Leiste,24V,Innen,2700K"
- flexible LED Strip with self adhesive backside,
- for indoor use.
- can be seperated every 2.5 cm or 6 LEDs
- number of LEDs: 1200
- LED pitch: 8.33 mm
- beam angle: 120°
- CRI: >90
- lumen per meter: 1434 lm
- voltage: 24V DC
- power per meter: 19.2 W
- lifetime L70: >= 36.000 h
- energy efficiency class: A
- LxWxH in mm: 5.000 x 14 x 2.2
- Caution: Do not operate strip without aluminium profile
- and adequate ventilation.
- Maximum length per connection: 5 meter. New connectors for greater length.
- Delivery contents: 5 meter roll
Technical Data
| BAR code: | 4012094824437 |
|---|---|
| Width: | 14 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R2 |
| Lumen per fixture (lm): | 7345 lm |
| Lumen per LED (lm): | 6,12 lm |
| Current: | 4000 mA |
| Temperature range: | -20 - 45 |
| LEDs per meter: | 240 |
| Cutting length in mm: | 25 mm |
| Power W/m: | 19,2 |
| Lumen per meter: | 1469 |
| Lumen per watt: | 76,51 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 96 W |
| CRI: | 90 |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | ca. 2700K ultra warmweiß |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Anzahl led: | 1200 |
| Input voltage: | 24 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| L70: | 36000 |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.