CE
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Product number:
86203
Flex.LEDStrip,24V,UWW 5M 25W
Product information "Flex.LEDStrip,24V,UWW 5M 25W"
- Vardaflex Neon Mini Tube IP68
- Flexible LED strip sealed in UV, chlorine, salt water and solvent-resistant PVC,
- white, for indoor and outdoor use, single-solour
- 5W, 72 LED, 120 lm per metre
- Cuttable every 83,33 mm or 6 LEDs, LED spacing: 13,89mm
- Easy installation due to solder-free connectors.
- Maximum length per connection: 30 metres
- Bending radius: 6 cm
- Fitting width: 9 mm
- Scope of delivery: 5 metre roll, in-feeder connector and
- end cap as provided by others
- Other white tones and colours avaible on request
- (e.g. 3000K, 4500 K, 5700 K, red, green, blue, amber).
- Other lengths avaible on request.
- Temeprature range: -20 to + 40 °C
- Processing temperature: 0 - 45 °C
Technical Data
| BAR code: | 4012094862033 |
|---|---|
| Width: | 11 mm |
| Height: | 26 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | SL |
| Lumen per fixture (lm): | 600 lm |
| Lumen per LED (lm): | 1,67 lm |
| Current: | 1040 mA |
| LEDs per meter: | 72 |
| Cutting length in mm: | 83,33 mm |
| Power W/m: | 5 |
| Lumen per meter: | 120 |
| Lumen per watt: | 24 |
| IP protection rating: | 68 |
| Power: | 25 W |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | ca. 2700K ultra warmweiß |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 160 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 360 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Re skus: | 68354,80474,85271 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| Ecodesign: | containing product |
Login
No reviews found. Share your insights with others.