CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Parallel connection
Protection class III
REACH
RoHS
UV-resistant
Product number:
74375
Flex.LEDStrip,24V,10W/m,IP67,3000K
Product information "Flex.LEDStrip,24V,10W/m,IP67,3000K"
- No extended Text
Technical Data
| BAR code: | 4012094743752 |
|---|---|
| Width: | 12 mm |
| Height: | 5 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per fixture (lm): | 4455 lm |
| Lumen per LED (lm): | 1,85 lm |
| Current: | 2083 mA |
| Temperature range: | -20 - 105 |
| LEDs per meter: | 480 |
| Cutting length in mm: | 50 mm |
| Power W/m: | 10 |
| Lumen per meter: | 891 |
| Lumen per watt: | 89,1 |
| IP protection rating: | 67 |
| Power: | 50 W |
| Energy efficiency class: | EEK-Label_F |
| CRI: | 90 |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | ca. 3000K warmweiß |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 2400 |
| L70: | 30000 |
| LebensdauerL70B50: | 60000 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | light source |
| Psb: | 0,00 |
| Service life L90B10: | 33000 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.