CE
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Only suitable for indoor installations
Parallel connection
Protection class III
REACH
RoHS
Very light - profile necessary
Product number:
79542
Flex. LED Leiste,Innen,RGBUWW 2700K
Product information "Flex. LED Leiste,Innen,RGBUWW 2700K"
- flexible LED Strip with self adhesive backside,
- for indoor use.
- Can be seperated every 10 cm or 6 LEDs
- Number of LEDs: 300
- LED pitch: 16.67 mm
- beam angle: 120°
- CRI: >80
- luminous flux per meter: 1075 lm (white: 517 lm)
- Voltage: 24V DC
- Power per meter: 19.2 W
- Lifetime L70B50: >= 36.000 h
- energy efficiency class: E
- LxWxH in mm: 5.000 x 12 x 2
- Caution: Do not operate strip without aluminium profile
- and adequate ventilation.
- Easy installation with solderless connector (optional).
- Maximum length per connection: 5 meter. New connectors for greater length.
- Delivery contents: 5 meter roll
Technical Data
| BAR code: | 4012094795423 |
|---|---|
| Width: | 12 mm |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5000 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Lumen per fixture (lm): | 5375 lm |
| Lumen per LED (lm): | 17,92 lm |
| Current: | 4000 mA |
| Temperature range: | -20 - 45 |
| LEDs per meter: | 60 |
| Cutting length in mm: | 100 mm |
| Power W/m: | 19,2 |
| Lumen per meter: | 1075 |
| Lumen per watt: | 55,99 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 96 W |
| Energy efficiency class: | EEK-Label_E |
| CRI: | 80 |
| Catalog color code: | weiss |
| Led color code: | RGBW 2700K |
| Leuchte: | including LED |
| Beam angle: | 120 Grad ° |
| Voltage: | 24 V |
| Anzahl led: | 300 |
| L70: | 50000 |
| LebensdauerL70B50: | 36000 |
| Ecodesign: | light source |
| Psb: | 0,00 |
| Service life L90B10: | 33000 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.