CE
Do not cover with heat insulting materials
Only suitable for indoor installations
Protection class II
RoHS
Product number:
ALU55595
Druckguss Einbaustrahler 70° GU10
Product information "Druckguss Einbaustrahler 70° GU10"
- Recessed downlight
- 70° movable and rotating,
- for 50 mm bulbs
- without clipring, 70° movable and 355° rotating
- for indoor use
- Diecast aluminium
- Luminaire suitable for lamps in energy efficiency classes:
- A++ to E
- not including bulb
- Movable area front panel removable for bulb replacement
Technical Data
| BAR code: | 4012094555959 |
|---|---|
| Height: | 95 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Installation diameter: | 110 mm |
| Outer diameter: | 120 mm |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Installation depth: | 100 mm |
| Temperature range: | to 70 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 1-35 W |
| Catalog color code: | eisen-gebürstet |
| Leuchte: | without |
| Sockel code: | GU10 |
| Anzahl led: | 1 |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.