CE
Only suitable for indoor installations
Protection class III
RoHS
Series connection
Short circuit protection
Product number:
80290
DMX Aktor 350mA mehrfarbig
Product information "DMX Aktor 350mA mehrfarbig"
- DMX actuator
- 3/4 adresses - 3/4 channels, multicolour, constant current
- 3 or 4 channels/ 3 or 4 adresses adjustable,
- max. 8,4W (24V) per channel
- DMX512
- DMX address freely adjustable and visible using digi-
- tal display.
- for indoor use
- IP20
- Protection Class 3, CE, RoHS
- Total power:
- 3 channels - 12,6W (12V), 25,2W (24V)
- 4 channels - 16,8W (12V), 33,6W (24V)
- SECONDLIFE ITEM -heavily discounted- only while stocks last!
Technical Data
| BAR code: | 4012094802909 |
|---|---|
| Width: | 53 mm |
| Height: | 23 mm |
| Length: | 166 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | SL |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 350 mA |
| Temperature range: | -20 - 50 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 16,8-33,6 W |
| Catalog color code: | blau |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 12-24 |
| Output voltage: | 12-12 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Effizienz: | 98 |
| Re skus: | 45101,80500,85271,89990 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.