CE
DALI
Parallel connection
Protection class III
RoHS
Product number:
80720
DALI Aktor IP67 240W/12V 480W/24V
Product information "DALI Aktor IP67 240W/12V 480W/24V"
- DALI dimm-actuaor DC IP67
- 1-4 adresses, 4 channels multi colour constant voltage
- LED dimmer for digital colour mixing with smooth control behaviour
- 1-4 colours selectable via button
- 1-4 addresses, 4 channels, 5A each, separate
- DALI address can be set manually and is visible on the digital display
- Automatically addressable by the master controller
- in accordance with DALI standard protocol IEC60929
- IP67
- Protection class III, CE, RoHS, REACH
- Protection against short circuit and overtemperature
- total power: 240W (12V) 480W (24V)
- Input: 12-24V DC
- Output: 12-24V DC
- 4x60W (12V) 4x120W (24V)
- Dimensions: 180.5 x 73.6 x 38 mm
- -20°C to +50°C
- SECONDLIFE ITEM -heavily discounted- only while stocks last!
Technical Data
| BAR code: | 4012094807201 |
|---|---|
| Width: | 73 mm |
| Height: | 38 mm |
| Length: | 180 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | SL |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 20000 mA |
| Temperature range: | -20 - 50 |
| IP protection rating: | 67 |
| Power: | 240-480 W |
| Catalog color code: | blau |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 12-24 |
| Output voltage: | 12-24 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Effizienz: | 98 |
| Re skus: | 85455 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.