CE
DALI2
Disposal instructions according to 2012/19/EU
Independent converter
Interseroh
Low voltage correction
Only suitable for indoor installations
Protection class II
REACH
RoHS
Series connection
Short circuit protection
UKCA
Product number:
80799-V2
DALI-2 Push Dimm-Aktor AC 9W
Product information "DALI-2 Push Dimm-Aktor AC 9W"
- rutec DALI-2 push dimming actuator AC
- 1 address - 1 channel single colour
- DALI address automatically addressable from
- DALI master controller (e.g. gateway)
- According to DALI standard protocol OEC62386-101:2014, IEC62386-102:2014, IEC62386-207 Ed2
- Suitable for commercially available DALI devices
- DALI-2 or Push dim function
- for indoor use, IP20
- input voltage: 200-240 V AC
- Output current adjustable via dip switch: 350mA, 450mA, 600mA, 700mA DC
- power: 2-9 watts depending on ouput current (see manual)
- device tyoe: DT6
- protection class II, CE, RoHS
- protection against short circuit, over voltage and over temperature
- dimming range: 0.1-100% PWM+CCR, flicker free
- temperature range: -20 to +45°C
- outer diameter x height in mm: 57 x 24
Technical Data
| BAR code: | 4012094808994 |
|---|---|
| Height: | 24 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Outer diameter: | 57 mm |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Current: | 350-700 mA |
| Temperature range: | -20 - 45 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 2-9 W |
| Catalog color code: | blau |
| Leuchte: | without |
| Input voltage: | 200-240 |
| Output voltage: | 6-25 |
| Gehaeuse code: | Kunststoff |
| Leerlauf: | not suitable for no load application |
| Wirkungsgrad Vollast: | 85 |
| Geeignete Lichtquelle: | LED |
| Ecodesign: | seperate control gear |
| Psb: | 0,3 |
| Pnet: | 0,34 |
| Pno: | >0,5 |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.