CE
Do not cover with heat insulting materials
Only suitable for indoor installations
Protection class II
Protection class III
RoHS
Without snap ring
Product number:
ALU55678
ALU-Druckguss Einbaustrahler
Product information "ALU-Druckguss Einbaustrahler"
- Item No. ALU5567+Color Code
- Square, Red ate and Adjustable, Without Snap-Ring
- for 50 mm Light Bulbs
- For Indoor Use
- Aluminum Die Casting Downlight
- Simple Change Technology With Bayonet Clasp
- Behind The Gimbal Suspension
- 40° Adjustable and 360° Red ate
- Excluding: Light Bulb
- Including Base GX 5.3
Technical Data
| BAR code: | 4012094556789 |
|---|---|
| Width: | 100 mm |
| Length: | 100 mm |
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | R1 |
| Installation diameter: | 92 mm |
| Booformat eckig: | Yes |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Installation depth: | 70 mm |
| Temperature range: | to 70 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 50 W |
| Catalog color code: | gold matt |
| Leuchte: | without |
| Sockel code: | ohne |
| Anzahl led: | 1 |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Re skus: | 85444,85445-V2,88816 |
| Auslaufartikel: | Yes |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.