CE
Do not cover with heat insulting materials
Protection class II
Protection class III
RoHS
Without snap ring
Product number:
ALU55481-M
ALU-Druckguss Einbaustrahler
Product information "ALU-Druckguss Einbaustrahler"
- Item No. ALU5548
- Adjustable, Without Snap-Ring
- for 50 mm Light Bulbs
- For Indoor Use
- Change The Light Bulb: Remove the Red ate Shade (Clip Closure)
- Material: Aluminum Die Casting
- Usable for Installation in Concrete Ceilings And Other Thermally Difficult
- Mounting Locations
- Excluding: Light Bulb
- without low-voltage socket art.-no .: 55004 (SKIII)
- without high-voltage socket + strain relief item no .: 55003 (SKII)
Technical Data
| BAR code: | 4012094154817 |
|---|---|
| Unit Code: | piece |
| Customer discount group code: | ST |
| Installation diameter: | 68 mm |
| Outer diameter: | 82 mm |
| Lumen per LED (lm): | 0,00 lm |
| Temperature range: | to 70 |
| IP protection rating: | 20 |
| Power: | 1-50 W |
| Catalog color code: | weiss |
| Leuchte: | without |
| Sockel code: | ohne |
| Gehaeuse code: | Aluminium |
| Re skus: | 85444 |
| Ecodesign: | not assigned |
Downloads
Login
No reviews found. Share your insights with others.